اخبار

 • بازدید خانم دکتر ابتکار از ایستگاه های پایش آنلاین شهرک صنعتی اصفهان

  خانم دکتر ابتکار از تجهیزات پایش آنلاین پسآب ورودی و خروجی تصفیه خانه های فاضلاب شهرک مورچه خورت، شهرک جی و شهرک رازی که توسط شرکت مهندسین بدرآذین بنا نصب شده است بازدید کردند. در این بازدید که در معیت مدیرکل اداره شهرکهای صنعتی استان اصفهان  انجام شد، ایشان به اهمیت نصب سیستمهای پایش آنلاین با کیفیت بالا تاکید نمودند. ایستگاه های نصب شده در شهرکهای صنعتی فوق الذکر که طراحی و ساخت کمپانی GO-sys آلمان هستند مجهز به سنسور ISA برای اندازه گیری COD، TSS، TOC و سنسور pH میباشند که این سنسورها به بلوباکس با مودم اینترنال GSM/GPRS اطلاعات را بصورت آنلاین در اختیار سازمان حفاظت محیط زیست استان اصفهان قرار میدهد. هر شش سیستم پایش آنلاین نصب شده،کاملا مطابق استانداردهای ارائه شده برای پایش آنلاین خروجی پسآب کارخانه که توسط دفتر پایشهای فراکیر سازمان حفاظت محیط زیست ارائه شده طراحی و اجرا شده اند. شرکت مهندسین بدرآذین بنا، نماینده انحصاری کمپانی GO-sys آلمان در ایران تمامی خدمات پس از فروش و نیز سرویسهای مرتبط با کالیبراسیون و نگهدارای را به مدت یک سال از دوره راه اندازی اولیه در این قرارداد بر عهده داشته است.

  ادامه خبر
 • برگزاری همایش راهکارهای مانیتورینگ آنلاین کیفیت آب و فاضلاب در هتل لاله

  شرکت مهندسین بدرآذین بنا در تاریخ یک شهریور همایشی با حضور مدیران و کارشناسان مرتبط با کیفیت آب و فاضلاب در محل هتل لاله تهران، با موضوع راهکارهای نوین پایش کیفیت آب آشامیدنی برگزار خواهد نمود. در این همایش متخصصین آلمانی و همکاران شرکت مهندسین بدرآذین بنا از کمپانیهای bbe و SST و GO-sys حضور خواهند داشت. خواهشمند است درصورت تمایل برای حضور در این همایش با این شرکت تماس حاصل فرمایید.  

  ادامه خبر
 • تغییر رنگ آب استخر مسابقات شنای المپیک

  به گزارش خبرگزاریها مستقر در دهکده المپیک ریو، در افتتاحیه المپیک، گردانندگان المپیک ریو، در رابطه با اهمیت محیط زیست سخنرانی کردند. اما هیچ کس صحبتی درباره استخری که در مرکز بازیهای آبی به نام "ماریالنک" بوده، به میان نیامد. موضوع از این قرار بود که روز سه شنبه آب استخر، در حالیکه ورزشکاران ماده شیرجه 10 متر زنان، در حال آماده شدن برای مسابقه میشدند، رنگ آب سبز تیره شده بود. این درحالی بود که روز قبل (دوشنبه) آب استخر کاملا آبی و زلال بوده است. فعلا کارشناسان کیفیت آب هیچ توضیحی برای این تغییر رنگ ارائه نکردند و تنها در گزارشاتی که ارائه نموده اند به سالم بودن آب و اینکه هیچ مشکلی سلامت ورزشکاران را تهدید نمیکند سخن به میان آوردند. شکل زیر کاملا این تغییر رنگ را نشان میدهد. هرچند که این رنگ سبز تیره مانعی برای گرفتن مدال طلا برای ورزشکاران کشورهای آمریکا و چین نشد.

  ادامه خبر
 • نصب و راه اندازی موفقیت آمیز فلومتر راداری در شرکت آب و فاضلاب تهران

  شرکت آب و فاضلاب تهران، بهره برداری از دو عدد فلومتر راداری برای اندازه گیری آنلاین دبی در شبکه جمع آوری فاضلاب تهران را آغاز نموده است. این فلومترها در بهمن ماه سال 1394  در داخل منهولهای مشخص شده توسط کارشناسان آب و فاضلاب تهران، نصب و راه اندازی شد. فلومتر استفاده شده، ساخت کمپانی هیدرو-ویژن آلمان میباشد. این فلومتر مدل Q-Eye Radar است که میتوانید در برگه راهکارهای دبی سنجی آب و فاضلاب در این سایت، مشخصات فنی این فلومتر را دانلود نمایید. کمپانی هیدرو-ویژن تجربه بالایی در زمینه طراحی و ساخت تکنولوژیهای اندازه گیری دبی در آب و فاضلاب دارد و تجهیزات این کمپانی کاملا آلمانی، دارای کیفیت و دوام و دقت بالایی در مقایسه با تولیدکننده های دیگر است. علاوه بر این نظر به داشتن نمایندگی انحصاری (شرکت مهندسین بدرآذین بنا) در ایران و ارائه خدمات و سرویسهای پس از فروش، فلومترهای این کمپانی از اقبال و موفقیت خوبی در صنعت آب و فاضلاب برخوردار شده است. در مورد فلومتر راداری Q-EYE RADAR  بایستی به این نکته بارز اشاره نمود که بطور کلی هیچ گونه تماسی با جریان فاضلاب ندارد و در مقایسه با فلومترهای مستغرق دارای هزینه نگهداری ...

  ادامه خبر
 • اندازه گیری دبی در شبکه جمع آوری فاضلاب کرج

  شرکت آب و فاضلاب استان البرز، ازفلومتر پرتابل مدل Q-EYE MIII ساخت و طراحی کمپانی هیدرو ویژن آلمان را برای اندازه گیری دبی در شبکه های جمع آوری فاضلاب شهر کرج استفاده میکند. اندازه گیری دبی در شبکه جمع آوری فاضلاب برای مدیریت هرچه بهتر آن، یکی از مهمترین نیازهای مهندسین میباشد. با اندازه گیری دبی در لوله های جمع آوری فاضلاب که مطابق طراحی انجام شده، جریان در داخل آن بصورت نیمه پر و یا روباز جاری است، میتوان وضعیت شبکه را تحلیل نمود. بعنوان مثال میتوان نقاط ضعف شبکه در رابطه با گرفتگی احتمالی در مواقع سیلابی (البته با اجرای مدل عددی شبیه سازی) پیش بینی نمود. از سوی دیگر با پایش آنلاین تغییرات دبی، سرعت و تراز جریان فاضلاب و رسم منحنی تولید فاضلاب در مناطق مختلف، میتوان بهره برداری از شبکه فاضلاب را با دقت و کیفیت بهتر انجام داد. همانطور که اشاره شد، در این پروژه شرکت آب و فاضلاب استان البرز، از فلومتر پرتابل مدل Q-EYE MIII، طراحی و ساخت کمپانی هیدرو-ویژن آلمان استفاده میکند. کمپانی هیدرو-ویژن چندین دهه بصورت تخصصی در زمینه تکنولوژیهای اندازه گیری دبی در صنعت آب و فاضلاب فعالیت دارد. ...

  ادامه خبر