دیتالاگرهای دما، عمق و شوری

کمپانی star-oddi ایسلند طراح و سازنده پیشرفته ترین و جالب ترین دیتالاگرهای مخصوص میباشد که میتواند در کاربردهای مختلف استفاده شود. این دیتالاگرها دارای ابعاد بسیار کوچکی بند انگشتی است که مجموعه سنسور، باتری و جافظه در داخل یک محفظه با درجه محافظت IP68 قرار داده شده است. مدلهای کوچکتر سنسور در اندازه های چند میلیمتر برای مصارفی چون Fish Tagging استفاده میشوند.

کاربریهای این تجهیزات برای موارد زیر است:

1) مطالعات آبنگاری، اقیانوس شناسی: سنسورها اندازه گیری دما، عمق و شوری برای اندازه گیری و ثبت داده های محیطی از عمقهای مختلف پیکره های ابی استفاده میشود. بعنوان مثال چند عدد مدل DST میتواند بر روی یک خط مورینگ نصب شده و لایه بندی دما و شوری را اندازه گیری و ثبت کند. سنسور مدل Starmon mini میتواند برای ثبت داده های دما در آب و نیز لایه های فوقانی بستر دریا استفاده شود.

پارامترهای قابل اندازه گیری با DST

2) مطالعات زیست محیطی: به منظور اطلاع از وضعیت محیط زیست موجودات زنده میتوان از تگ های مدل DST روی بدن ماهیها، لاک پشتها و پرندگان استفاده نمود. این تگ ها داده های محیطی نظیر دما، عمق شنای آبزی، موقعیت قرارگیری، میزان زاویه چرخش آبزی، زاویه تابش آفتاب در طی پرواز پرنده های را ثبت کند. بررسی داده ها با استفاده از نرم افزارهای کمپانی داده های بسیار با ارزشی از وضعیت زیست محیطی موجودات زنده بدست آورد.

3) شیلات: fish tagging یکی از عمده ترین کاربردهای تجهیزات مدل DST است.  علاوه بر این کمپانی Star-Oddi تولید کننده تجهیزات صید ماهی در اندازه  و مدلهای از پیش تعیین شده است. در این روش تور ماهیگیری به همراه دستگاه تولیدی این کمپاین در پشت کشتی ماهیگیری کشیده میشود و تنها ماهیهای که ابعاد خاص از پیش تعیین شده هستند وارد تور میشوند و بقیه آزاد میشود.

دستگاه Fish Selector ساخت کمپانی Star-Oddi

از تولیدات دیگر این کمپانی که در صنعت شیلات استفاده میشود دستگاهی بنام Fish Calling میباشد که برای جمع کردن ماهیها در محدوده مورد نظر استفاده میشود. با استفاده از روش عملیات ماهیگیری بسیار راحتتر و با مصرف انرژی کمتری انجام پذیر میگردد.

4) صنایع غذایی: به منظور ثبت تغییرات دما و فشار در پروسه تولید کنسروها و شیشه های نوشابه استفاده از این تجهیزات متداول است. لاگرDST در مدلهای پاستوریزه نیز تولید میشود که میتواند در داخل کنسرو یا شیشه نوشابه قرار داده شود و پس از طی مسیر تولید در کارخانه برای کنترل شرایط تولید استفاده شود. همانطور که اشاره شد DST دارای درجه محافظت 68 میباشد که میتواند فشارهای زیاد را نیز تحمل کند.

5) صنایع داروسازی : در صنایع داروسازی به منظور ثبت دمای بدن موجودات آزمایشگاهی پس از تست و آزمایش داروی تولید شده و مشاهده علایم بالینی نمونه روی بدن موجود زنده نصب  وپس از مدت مورد نظر سری زمانی دمای بدن بررسی شود.

لطفا برای دانلود بروشورها  به برگه دانلود سایت مراجعه فرمایید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با این شرکت تماس حاصل فرمایید.